امکان ارسال پیام‌ های موقت گروهی در آپدیت واتساپ

امکان ارسال پیام‌ های موقت گروهی در آپدیت واتساپ

امکان ارسال پیام‌ های موقت گروهی در آپدیت جدید واتساپ

واتساپ از جمله شبکه‌های اجتماعی است که همه اعضا خانواده با آن آشنایی دارند. روزانه در تمام دنیا افراد زیادی از طریق واتساپ با هم در ارتباط هستند. سالی که گذشت برای واتساپ فراز و نشیب‌های فراوانی داشت و شرکت تحت مالکیت متاورس در دادگاه‌ها و جلسه‌های حقوقی زیادی در زمینه‌ امنیت کاربران حضور داشت. افزون ‌بر این، بهترین اپلیکیشن‌های پیام‌ رسانی از جمله واتساپ در سال گذشته‌ میلادی ویژگی اصلی ارسال پیام خصوصی موقت و خود به ‌خود حذف ‌شونده را برای افزایش امنیت کاربران معرفی کردند. اخیرا مسئولین واتساپ در به ‌روز رسانی جدید برنامه خود گزینه‌های بیش‌تری برای ارسال پیام موقت در واتساپ فراهم کردند.

با عرضه‌ ‌آپدیت جدید، واتساپ در بیانیه‌ای اظهار کرد که از‌ این‌ پس کاربران می‌توانند قابلیت ارسال پیام حذف ‌شونده را به‌ صورت پیش‌ فرض فعال کنند. قطعا با روشن‌کردن این ویژگی، پیام‌های ارسالی با اتمام مدت زمان نمایش حذف خواهند شد. علاوه‌بر‌این، تغییر دیگری در آپدیت جدید واتساپ ارائه شده است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های موقت خود را در بازه‌های زمانی 24 ساعت یا 90 روز تنظیم کنند؛ درحالی‌که پیش ‌از ‌این، حذف خودکار پیام‌های موقت فقط بعد از گذشت 7 روز انجام می‌شد؛ در نتیجه اکنون کاربران سه گزینه‌ زمانی پیش‌ رو دارند. واتساپ تلاش کرده است که سطح حریم شخصی را افزایش دهد و ویژگی پیام‌های موقت را به چت‌های گروهی نیز اضافه کند؛ بنابراین، تمام گزینه‌های حذف خودکار پیام در این بخش نیز قابل‌ تنظیم هستند. در توضیحات شرکت تأیید شده است که این ویژگی‌ها به‌ صورت خودکار روی چت‌های گروهی که از قبل ساخته شدند، فعال نمی‌شود و کاربران باید به ‌صورت دستی از تنظیمات چت گروهی آن را روشن کنند.

این تغییرات فقط با تمرکز بر افزایش سطح حریم شخصی کاربران واتساپ طراحی شدند و تلاش این شرکت برای بر طرف ‌کردن نیاز کاربران فضای مجازی به‌ منظور افزایش حریم شخصی با قابلیت‌هایی مثل ارسال پیام موقت فردی و گروهی یا اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو یک‌ بار قابل‌ نمایش را نشان می‌دهد. برای دسترسی به تنظیمات پیام‌های موقت واتساپ می‌توانید در بخش Privacy تنظیمات، گزینه‌ Default Message Timer  را انتخاب کنید. طبق پیش بینی‌ها آپدیت جدید واتساپ و امکان ارسال پیام‌های موقت برای کاربران واتساپ خبری خوشحال کننده خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه