آخرین فرصت باز ‌کردن بوت ‌لودر برای گوشی‌های LG اعلام شد

آخرین فرصت باز ‌کردن بوت ‌لودر برای گوشی‌های LG اعلام شد

آخرین فرصت باز ‌کردن بوت ‌لودر برای گوشی‌های LG اعلام شد

اوایل سال جاری، LG رسما اعلام کرد که از بازار گوشی‌های هوشمند خارج می‌شود و بخش‌های مربوط به آن را تعطیل می‌کند. حالا این شرکت کره‌ای اعلام کرده امروز پایان فعالیت رسمی صفحه‌ توسعه ‌دهندگان موبایل LG رسیده است. LG در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که فعالیت وب ‌سایت توسعه ‌دهندگان موبایل این شرکت در 31 دسامبر 2021 خاتمه خواهد یافت. در بخشی از این اطلاعیه، آمده است که پس از پایان ‌یافتن این سرویس، دیگر امکان ورود به حساب و صدور کد‌های بازگشایی قفل بوت ‌لودر وجود ندارد. این بدین ‌معنا خواهد بود که اگر کاربران تا این تاریخ برای دریافت کد بازگشایی قفل بوت ‌لودر گوشی LG خود اقدام نکنند، دیگر هیچ موقع این امکان برایشان فراهم نخواهد بود.

کاربرانی که با رام‌های سفارشی آشنا هستند، می‌دانند که امکان سفارشی ‌سازی و روت و نصب رام‌های سفارشی، تنها از‌ طریق باز کردن قفل بوت ‌لودر گوشی‌های اندرویدی میسر است و در برخی دیگر برای بازکردن قفل بوت ‌لودر باید شناسه‌ دستگاه برای شرکت سازنده ارسال و سپس کد بازگشایی دریافت شود. این کمپانی اعلام کرده باز کردن قفل بوت‌ لودر به پاک ‌شدن تمامی اطلاعات گوشی منجر می‌شود؛ بنابراین قبل از هر اقدامی، از تمامی اطلاعات خود را فایل پشتیبان‌ تهیه کنید. هم‌چنین ال‌جی تا سه‌ سال دریافت آپدیت‌های اندروید را به مشتریان آخرین پرچم ‌داران خود وعده داده است.

حتی اگر به این وعده عمل کند، در‌صورت پایان ‌یافتن پشتیبانی رسمی این گوشی‌ها، اگر صاحبان آن‌ها به روت و نصب رام‌های سفارشی تمایل داشته باشند، دیگر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. این موضوع برای افرادی بسیار حیاتی است که ممکن است بخواهند گوشی‌های خود را به ‌صورت غیر رسمی به اندرویدهای جدیدتر ارتقا دهند. LG با خاتمه ‌دادن به فعالیت صفحه‌ توسعه ‌دهندگان گوشی‌های هوشمند خود، امکان دریافت کد بازگشایی بوت ‌لودر گوشی‌های خود را تنها تا آخر سال جاری میلادی امکان ‌پذیر کرده است. پس اگر از کاربران گوشی‌های این کمپانی هستید تا دیر نشده عجله کنید!

نظر خود را بنویسید

دیدگاه