پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

تنوع بیشتر گجت های پوشیدنی اپل در سال 2022

طبق پیش بینی‌ها اپل در سال 2022 قصد دارد تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد و حلقه، دستبند و گردنبند هوشمند را هم روانه بازار کند. پیش بینی‌ها از این حکایت می‌کنند که اپل در سال 2022 به اپل واچ و هدفون‌های بی‌سیم ایرپاد کفایت نمی‌کند. طبق این گزارش اپل سال آینده نخستین نسل از هدست واقعیت ترکیبی خود را رونمایی و روانه‌ بازار خواهد کرد. در این ‌میان، گفته می‌شود که غول دنیای فناوری مشغول پژوهش در مورد به‌کارگیری دستگاهی برای تشخیص بازخورد و فرامین کاربر در دستگاه‌ قابل نصب روی سَر (HMD) است. این دستگاه می‌تواند نقش بسیار مهمی در ارتباط و غوطه‌وری کاربر در محیط مجازی و پرجزئیات هدست‌‌های HMD داشته باشد و احتمالا یکی از قابلیت‌های مهم عینک واقعیت افزوده‌ی کوپرتینویی‌ها موسوم به اپل گلس خواهد بود. مدت‌ها شایعه شده بود که اپل مشغول توسعه‌ی روش‌های مختلفی، از جمله دستگاهی شبیه حلقه (انگشتر) و دستکش برای کنترل هدست واقعیت ترکیبی است.

پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

کوپرتینونشین‌ها به‌دنبال محصولی هستند که تشخیص بدهد فرامین از کجا صادر می‌شود و به‌صورت دقیقی آن‌ها را در دستگاه اصلی (هدست) اعمال کند. بااین‌حال، اخیرا پتنتی از اپل در اداره ثبت اختراعات و اعلائم تجاری ایالت متحده آمریکا به‌ثبت رسیده که نشان می‌دهد هدف اپل چیزی بیشتر از ارائه حلقه هوشمند است و احتمالا شاهد گسترش بخش پوشیدنی‌های این شرکت در سالیان آینده خواهیم بود. اختراع یادشده باعنوان «حلقه‌های پوشیدنی با مدارهای تعبیه‌شده» دستگاه پوشیدنی کوچکی را به اشکال مختلف توصیف می‌کند که می‌تواند روی مچ دست یا گردن کاربر قرار گیرد و ممکن است برای جمع‌آوری اطلاعات درباره شخص یا اشیای متصل، استفاده شوند. در بخشی از مستندات پرونده ثبت اختراع آمده است:

پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

دستگاه‌های الکترونیکی ممکن است روی بدن کاربر قرار گیرند یا به یک جسم متصل شوند؛ به‌عنوان مثال، یک دستگاه الکترونیکی می‌تواند دارای حلقه، نوار یا شکل ریسمانی باشد تا اطراف دستگاه‌ها متصل و آویزان شود یا به شکل دیگری به یک شخص، حیوان یا اشیاء متصل شود. اپل استدلال می‌کند که استفاده از دستگاه پوشیدنی جدیدش می‌تواند به معنای سنجش و تشخیص اطلاعاتی از مکان، فعالیت، شناسایی یا اطلاعات پزشکی و بیومتریک کاربران باشد. افزون‌براین، دستگاه مذکور ممکن است برای ارائه خروجی به کاربر (خروجی هپتیک، خروجی صدا یا خروجی بصری) استفاده شود. سیستم نهفته در پوشیدنی می‌تواند اطلاعات شناسایی شخص و شئ یا پیام‌ها را برای یک کاربر ذخیره کند و احتمالا به‌عنوان یک نشانگر بصری در یک سیستم واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی استفاده خواهد شد.

پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

پتنت اپل؛ استفاده از دستکش هوشمند برای تعامل با هدست واقعیت مجازی

کانون توجه اپل در پتنت یادشده بیشتر به نحوه اتصال دستگاه معطوف است و در میان گزینه‌های دیگر به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه آن‌ها می‌توانند شامل ساختار یا پیوندهای مغناطیسی باشند که تحت یک میدان الکترومغناطیسی مناسب باز و بسته می‌شوند. در واقع، هدف اپل از پتنت اخیرش ارائه عملکردی نظیر علامت‌گذاری موقعیت کاربر در تنظیمات هدست واقعیت افزوده نیست؛ البته کاملا می‌تواند چنین کاری را نیز انجام دهد؛ اما همچنین می‌تواند بخشی از سیستمی باشد که به کاربران اجازه می‌دهد با اشیاء واقعیت افزوده یا مجازی تعامل داشته باشند. کاربر ممکن است از یک ژست حرکتی در هوا برای انتقال فرامین به هدست استفاده کند؛ برای مثال، کاربر می‌تواند از تکان دادن دست چپ برای انتقال محتوای بصری به چپ بهره بگیرد یا با ضربه زدن روی عناصر مجازی در گستره دیدش، آن‌ها را انتخاب کند.

پیش بینی می‌شود اپل در سال 2022 تنوع گجت پوشیدنی را افزایش دهد

جالب است بدانید که اپل تاکنون پتنت‌های متعددی دیگری را نیز با اهداف مشابه در این زمینه ثبت کرده است. برای مثال، این شرکت چندی پیش در پتنتی نشان داد که در حال بررسی چگونگی استفاده از پوشیدنی‌هایی مانند دستکش است که می‌تواند اشیاء را به سطوح حساس به لمس تبدیل کند. در آن مقطع اپل پیشنهاد می‌کرد که پوشیدنی‌ها می‌توانند هنگام تشخیص فشار انگشتان روی سطح، از دستگاه‌های فراصوت برای تشخیص نیرو استفاده کنند. اپل هر هفته اختراعات بی‌شماری ثبت می‌کند. ثبت اختراع نشان‌دهنده‌ی موضوعات دلخواه واحد تحقیق ‌‌و توسعه شرکت‌ها محسوب می‌شود؛ اما تضمین‌کننده‌ی ارائه‌ی آن در محصول یا خدمات آینده به‌حساب نمی‌آید. طبیعتا این امر درباره‌ی بسیاری از پتنت‌های مرتبط با دستگاه‌های پوشیدنی نیز صدق می‌کند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه