مهاجرت به اندروید، ساده تر از همیشه

مهاجرت به اندروید، ساده تر از همیشه

اپلیکیشن جدید گوگل برای ترقیب کاربران آیفون به اندروید

گوگل، اپلیکیشن جدیدی به نام «Switch to Android» را برای کاربران آیفون منتشر کرده تا امکان مهاجرت به اندروید فراهم شود. این برنامه هم اکنون در بازار آمریکا منتشر شده و وعده می‌دهد کاربران می‌توانند به وسیله این اپلیکیشن، اطلاعات مهم‌شان از قبیل تصاویر، ویدیوها و مخاطبین را بطور امن، سریع و به صورت بی‌سیم به دستگاه‌های اندرویدی منتقل کنند. قبل از گوگل، ا‌پل برنامه مشابهی را با نام «Move to iOS» برای کاربران اندرویدی منتشر کرده بود تا بتوانند اطلاعات خود مانند مخاطبین، تصاویر، ویدیوها و پیام‌ها را به آیفون منتقل کنند. این اپ هم مانند برنامه گوگل به صورت وایرلس کار می‌کند. در بخش توضیحات این اپلیکیشن آمده است که اپلیکیشن Switch to Android به شما کمک می‌کند تا به سرعت و با امنیت مهم‌ترین داده‌ها خود از قبیل عکس‌ها، ویدیوها، مخاطبین و رویدادهای تقویم را به یک دستگاه اندرویدی کاملا جدید منتقل کنید.

انتقال فایل‌ها از یک دستگاه اندرویدی به دستگاه جدید، کار نسبتا راحتی است و با متصل کردن هر دو گوشی به صورت بی‌سیم می‌توانید این کار را انجام دهید. با این حال، کپی کردن داده‌ها از یک گوشی آیفون به اندروید کار تقریبا ساده‌ای نیست و برای انجام آن، ابتدا باید داده‌های خود را در گوگل درایو بکاپ بگیرید و سپس آن‌ها را به صورت دستی در گوشی آیفون خود بازیابی کنید. از سویی دیگر، اندروید 12 این کار را کمی آسان‌تر کرد تا کاربران بتوانند مخاطبین، برنامه‌ها و فایل‌های رسانه‌ای خود را کپی کنند، اما این روش فقط از طریق اتصال کابل لایتنینگ انجام می‌شود. اما حالا با وجود اپلیکیشن Switch to Android کاربران آیفون می‌توانند تمام داده‌های خود را در چند مرحله نسبتا ساده، به گوشی اندرویدی خود منتقل کنند

دانلود برنامه Switch to Android

اپلیکیشن جدید گوگل به عنوان یک «برنامه فهرست نشده» در دسترس قرار گرفته است، به این معنی که کاربران فقط از طریق لینک‌ها به آن دسترسی خواهند داشت و با جستجو آن را نمی‌توان پیدا کرد. با این حال، می‌توانید از طریق لینک مستقیم اپ استور آن را دانلود کنید. پیش از گوگل، اپل در سال 2015 برنامه مشابهی با نام «Move to iOS» را برای کاربران اندرویدی منتشر کرده بود تا بتوانند اطلاعات خود مانند مخاطبین، تصاویر، ویدیوها و پیام‌ها را به آیفون منتقل کنند. در مجموع، برنامه Switch to Android یک تجربه بسیار ساده و کاربردی برای کاربرانی محسوب می‌شود که از هر دو اکوسیستم iOS و اندروید استفاده می‌کنند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه