مد و پوشاک

مد و پوشاک

مد یک صنعت پیچیده! مد شامل صنایع کوچک‌تری مانند فراورده‌های پوشاک و تأمین کالا، پارچه، مواد خام، رنگ، تولید، حمل و نقل، فروش، عرضه و تقاضا می‌شود. مد به صورت فصلی و در بعضی برندها به صورت هفتگی تغییر می‌کند. پیش‌ از این و مدت ها پیش از عصر فست فشن، لباس خریدن کاری خاص بود که تنها سالی چند بار انجام می‌شد. هنگامی که فصل تغییر می‌کرد و یا این‌که لباس‌هایی که داشتیم دیگر کافی و مناسب نبودند. حدود ۲۰ سال پیش بود که چیزی شروع به تغییر کردن کرد. لباس‌ها ارزان‌تر شدند، انواع لباس‌ها یکی پس از دیگری با استقبال مردم مواجه شدند و خرید کردن تبدیل به‌نوعی تفریح شد.

چارلز فردریک ورث (قرن ۱۹ میلادی) اولین شخصی بود که با برچسب گذاری با نام خودش بر روی لباس هایی که میدوخت زمینه ساز صنعت مد و فشن شد. شهرت و موفقیت چارلز بطوری بود که برخلاف خیاط های دیگر، میتوانست به مشتریان خود توصیه کند که چه بپوشند. در همان سال ها بود که خانه های مد و فشن با استخدام نقاشان و هنرمندان شکل گرفت و شیوه کار آنها به این صورت بود که در ابتدا طرح های لباس نقاشی شده را به مشتری نشان می داند و پس از انتخاب یکی از طرح ها توسط مشتری، اقدام به دوخت لباس می کردند.

امروزه تقاضا برای تغییر و همراهی با مد، رو به افزایش است. دانستن مد روز به شما در تنوع دادن به لباس های تان کمک می کند. در سال های اخیر برند های معروف لباس علاوه بر سایز های متناسب با افراد لاغر شروع به تولید لباس های سایزبزرگ نیز کرده اند، تا بتوانند پاسخگوی نیاز همه علاقه مندان خود باشند. همچنین شاهد فعالیت مدل های مرد و زن سایزبزرگ نیز بود ایم. شیک پوشی و استایل زیبا میتواند فارغ از سایز و اندازه بدن باشد.