ماسک تنفسی

ماسک تنفسی

ماسک تنفسی اولین و ارزان ترین راه برای جلوگیری از آلودگی های تنفسی می باشد. چندی پیش از ماسک ها بیشتر در بخش عفونی بیمارستان ها و یا در شهرهای آلوده توسط افرادی که مشکل تنفسی داشتند استفاده می شد، اما امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک های تنفسی توسط همه افراد جامعه جزئی از ضروری ترین اعمال می باشد. اینکار مانع از انتشار و انتقال این ویروس به دیگران و سطوح می شود. شیوع کرونا موجب شد تا تولید و عرضه این ماسک ها روند تندتری گرفته و ماسک هایی در طرح ها و کاربردهای مختلف ارائه شده اند. از آنجایی که استفاده از ماسک برای همه افراد جامعه اجباری بوده و استفاده روزمره دارند تولید کنندگان این ماسک  ها را در رنگ های مختلف نیز تولید کردند تا کمی از یکنواختی خارج شوند.

انواع ماسک موجود در بازار ایران

  • ماسک‌های معمولی دولایه کشدار

ماسک‌های معمولی بینی و دهان را می‌پوشانند، اما به صورت نمی‌چسبند و در شرایط عمومی پزشکی استفاده می‌شوند. این ماسک‌ها برای محافظت یک طرفه، برای جلوگیری از پخش شدن مایعات بینی و دهان و همچنین ورود هوا، به عنوان مثال برای افرادی که سرفه یا عطسه می‌کنند، مناسب است.

  • ماسک‌های جراحی سه لایه بنددار

ماسک‌های جراحی در برابر خون، ترشحات و ۹۵% باکتری‌ها نفوذناپذیر هستند. این ماسک‌ها بیشتر از ماسک‌های دیگر به صورت می‌چسبند.

  • ماسک‌های فیلتردار برای حفاظت فردی

ماسک‌های فیلتردار محکم هستند و به منظور پوشش‌دهی کامل صورت طراحی شده‌اند. این ماسک‌ها کاملا به صورت می‌‌چسبند و ضمن تصفیه هوای تنفس‌شده، با حفاظت دوطرفه، در برابر خون، ترشحات و ذرات غیرروغنی، مقاوم هستند.

  • ماسک پارچه‌ای یا همان ماسک نانو

ماسک پارچه‌ای یا همان ماسک نانو ، نوعی از ماسک است که از جنس پارچه است و پیشنهاد می‌شود همراه با ماسک ساده سه لایه استفاده شود.

شرکت بالاکا برای شما مشتریان عزیز، برترین و با کیفیت ترین ماسک تنفسی را فراهم کرده است. شما می توانید از بین تعدادی بیشمار ماسک تنفسی در رنگ ها و طرح هی مختلف، کالای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید